Warsztaty dla dzieci w wieku

Warsztat 8+
Uczestnictwo rodziców nie jest wymagane.

Code.org

Opis tematyczny

AngryBirds i więcej
Podczas tego warsztatu uczestnicy poznają podstawy tego czym jest zabawa związana z programowaniem. Uczestnicy za pomocą odpowiednich bloków będą rozwiązywać łamigłówki które pomogą im ostatecznie w stworzenie własnej gry która później będą mogli się pochwalić swoim znajomym.

Wartość merytoryczna

Poznanie w jaki sposob pracuje komputer oraz odkrycie jakie możliwości daje zabawa z komputerem w której wykorzystujemy kreatywność i dziecięcą ciekawość.

Wymagania

Umiejętności układania puzzli. Odrobina cierpliwości z domieszką ciekawości i chęć współpracy przy dobrej zabawie.

Materiały pomocnicze

Brak

Więcej

http://learn.code.org/

Lego® Mindstorms® EV3

Lego® Mindstorms® EV3

Opis tematyczny

Lego® Mindstorms® EV3 to zestaw konstrukcyjny, który tak jak poprzednik opiera się ona połączeniu serwomotorów, czujników, programowalnego mikrokomputera oraz klocków Lego Technic, co pozwala na zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie robota. Zestaw Lego® Mindstorms® EV3 pozwala również na zbudowanie siedemnastu oficjalnych konstrukcji online, a także umożliwia korzystanie z dedykowanej platformy internetowej, służącej do dzielenia się projektami i pomysłami na roboty z Lego.

Źródła

Scratch

Opis tematyczny

Na zajęciach zajmiemy się utworzeniem prostej gry zręcznościowej bazujacej na wcześniej przygotowanych grafikach. Poza ogólnymi wytycznymi będzie możliwość indywidualnego doboru grafiki (tło, postacie). Dzieci, które wykonają zadanie przed czasem będą mogły zmodyfikować grę zgodnie ze swoją inwencją i możliwościami

Wygląd aplikacji
scratch-screenshot

Wartość merytoryczna

Nauka abstrakcyjnego myślenia, nauka zależności przyczynowo-skutkowych, matematyka w zakresie dodawania, podstawy programowania (zmienne warunki. Dla zaawansowanych pętle.

Wymagania

Znajomość podstawowych pojęć matematycznych oraz szybkiego dodawnania w zakresu 0-100. Wymaga się także, aby każdy uczestnik przynajmniej raz w życiu zagrał w dowolną, prostą grę zręcznościową na komputerze – w końcu będziemy pisać własną i takie doświadczenie może być bardzo przydatne

Materiały pomocnicze

Brak

Więcej

http://scratch.mit.edu/