Zaprojektuj przyszłość - czyli co wspólnego mają nowoczesne technologie z jedzeniem?

Opis zajęć.

Jak wyglądałby świat, gdyby przyszłość ludzi i planety zaprojektowały dzieci? Wcielicie się w rolę prawdziwych projektantów i konstruktorów. Będziemy używać silniczków, baterii słonecznych, diód, wiatraków i innych prostych elementów, które pomogą nam stworzyć interaktywne prototypy. Wspólnie z nami zbudujecie wynalazki, które pomogą rozwiązać światowe problemy z jedzeniem. Co zrobić, by nie marnować jedzenia? Jak zadbać o to, by nikt nie był głodny? Skąd brać jedzenie, gdy panuje susza?

Prowadzący: Agata Rączewska

Projektantka i badaczka. Psycholog społeczny, zawodowo zajmuje się projektowaniem User Experience. Zainspirowana kreatywnością dzieci postanowiła stworzyć polski oddział fundacji Designathon Works, aby szerzyć w naszym kraju metodę pracy projektowej połączoną z edukacją społeczną i ekologiczną oraz z nowoczesnymi technologiami. Prowadzi warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych. W fundacji zajmuje się wszystkim, skupiając swoją uwagę na materiałach dydaktycznych i kontaktach ze szkołami i instytucjami.

Prowadzący: Katarzyna Matusiak

Projektantka i badaczka User Experience w firmie Hycom, stawiająca także pierwsze kroki w projektowaniu graficznym. Współorganizuje warszawskie spotkania i warsztaty Tipi UX, buduje z synem modernistyczne budynki z Lego i czyta po nocach książki - nie tylko o designie. Bardzo lubi dzielić się wiedzą i z prawdziwą przyjemnością poprowadzi Devoxxowe warsztaty.

Wsparcie

Warsztaty odbywają się dzięki wsparciu Designathon Works